За родитеље

ПРИПРЕМНА 8.р.

ОБРАЗОВНИ СТАНДАРДИ 8.р.

Представа Пријезда и Јелица-видео

У оквиру ФЕШТ-а ђаци Основне школе "Војвода Пријезда" извели су представу Пријезда и Јелица. Редитељ и сценариста представе је била професорка српског језика и књижевсности Љиљана Павловић Ћирић.

ФЕШТ је одржан у Белој сали Културуног центра у Крушевцу у периоду од 21. априла до 28. априла 2016. године.

У представи су глумили учиници од 3. до 8. разреда наше школе.

Наша школа је са овом представом освојила НАГРАДУ ЗА НЕГОВАЊЕ ТРАДИЦИОНАЛНОГ ДУХА.

Снимак целе представе у трајању од 30 минута можете погледати овде.

Пријездићима специјална награда ФЕШТ-а

Представа Бајка о Пријезди и Јелици у извођењу ученика Основне школе Војвода Пријезда из Сталаћа, добила је захвалницу и специјалну награду на овогодишњем ФЕШТ-у у Крушевцу.

Први пут на Фешту ПРИЈЕЗДИЋИ – ученици Основне школе Војвода Пријезда из Сталаћа извели су драму са фантастичним елементима Бајка о Пријезди и Јелици. Средњовековна тематика била је новина на крушевачком Фешту, и зато је представа награђена захвалницом и специјалном наградом за неговање традиционалног духа, рекла је гостујући у Јутарњем програму аутор текста, професор српског језика и књижевности Љиљана Павловић Ћирић.

У септембру прошле године као школски библиотекар, ауторка текста покренула је креативни клуб Пријездићи који има песничку школицу, глумачку секцију, радионицу за прављење маски и костима.

Ауторки је ово треће дело, после две књиге песама, поигравајући се књижевним терминима и персонификујући ликове направила је сасвим нову форму, што је и препознао жири ОВОГОДИШЊЕГ ФЕШТА.

Извор: rtk.rs

"Бајка о Пријезди и Јелици"

У протеклом периоду Пријездићи су вредно радили на припремању школске представе "Пријезда и Јелица"; Текст за ову драму написала је Љиљана Павловић Ћирић, проф.српског језика; сценографију и костимографију осмислио и урадио Звонко Ћирић, проф. ликовне културе а музику Данијела Антић, проф.музичке културе.

У представи играју : Миља Бабић, Ивана Векић, Милан Даниловић, Марија Станковић, Милена Михајловић, Настасија Антић, Сара Михајловић, Урош Маринковић, Лука  Стевић, Мила Стојановић, Марија Антић, Немања Козић, Богдан Петровић, Дијана и Катарина Симић и Јована Раденковић.

Драма носи средњовековну тематику која има паралелу у народној епској песми "Смрт војводе Пријезде" али и елементе фантастике ослоњене на модел античке грчке трагедије са колективним ликом хора и хоровође.

Пробни завршни