За родитеље

Јавне набавке

Такмичења

Пријездићима специјална награда ФЕШТ-а

Представа Бајка о Пријезди и Јелици у извођењу ученика Основне школе Војвода Пријезда из Сталаћа, добила је захвалницу и специјалну награду на овогодишњем ФЕШТ-у у Крушевцу.

Први пут на Фешту ПРИЈЕЗДИЋИ – ученици Основне школе Војвода Пријезда из Сталаћа извели су драму са фантастичним елементима Бајка о Пријезди и Јелици. Средњовековна тематика била је новина на крушевачком Фешту, и зато је представа награђена захвалницом и специјалном наградом за неговање традиционалног духа, рекла је гостујући у Јутарњем програму аутор текста, професор српског језика и књижевности Љиљана Павловић Ћирић.

У септембру прошле године као школски библиотекар, ауторка текста покренула је креативни клуб Пријездићи који има песничку школицу, глумачку секцију, радионицу за прављење маски и костима.

Ауторки је ово треће дело, после две књиге песама, поигравајући се књижевним терминима и персонификујући ликове направила је сасвим нову форму, што је и препознао жири ОВОГОДИШЊЕГ ФЕШТА.

Извор: rtk.rs

Пробни завршни